رژیم درمانی در اصفهان

رژیم درمانی چیست ؟

“رژیم درمانی در اصفهان” توصیه هر پزشکی در شرایط عفعلی سلامت هر فردی می باشد . رژیم درمانی اصطلاح و روشی گسترده برای کاربرد عملی تغذیه در زندگی به عنوان یک درمان پیشگیرانه یا اصلاح بیماری است. رژیم درمانی در اصفهان معمولاً شامل اصلاح سبک زندگی و  حذف عادات غذایی بد، به منظور ارتقا سطح سلامتی می باشد. رژیم درمانی یک روش متفاوت غذا خوردن برای بهبود سلامتی است که توسط پزشک تغذیه تجویز می شود.

برخی از رژیم های درمانی رایج مورد استفاده عبارتند از:

 • رژیم غذایی مایع شفاف
 • رژیم کامل مایعات
 • رژیم غذایی با فیبر بالا
 • رژیم کلیوی
 • رژیم غذایی خالص
 • اصلاح  و از بین بردن آلرژی غذایی و …
پزشک متخصص رژیم درمانی
رژیم درمانی دکتر رضایی

چرا رژیم درمانی ؟

تغذیه مناسب و رژیم درمانی در اصفهان برای حفظ ، بازیابی و اصلاح وضعیت تغذیه ای ، کاهش کالری به جهت کنترل وزن و بلعکس تأمین کالری اضافی برای افزایش وزن ، مورد استفاده قرار می گیرد، همچنین میزان کربوهیدرات ، چربی و پروتئین برای کنترل دیابت ارزیابی می شود.

از جمله تاثیر مثبتی که  یک رژیم درمانی سالم برای بدن به ارمغان می آورد، این است که باعث انتخاب متعادل غذاهای سالم و مغذی برای سلامتی می شود و همواره می توانید بدن را با رژیم درمانی مناسب در بهترین وضعیت خود نگه دارید.

با ترکیب غذاهای مناسب برای هر فرد و نوشیدن آب کافی در روز می توان به حفظ  سلامتی بدن به بهترین نحوه ممکن کمک کرد. داشتن یک رژیم غذایی مناسب و متعادل برای سلامتی تمامی افراد، مفید است، چه افراد با وزن بسیار بالا که نیاز به کاهش وزن دارند و چه افرادی که دچار کمبود وزن بوده و نیاز به چربی، کالری و افزایش وزن هستند.

بنابراین رژیم درمانی در اصفهان فقط مختص افراد چاق نیست. این نکته را به خاطر داشته باشید که یک روزه نه می توان چاق شد و نه می توان وزن کم کرد. در راستای انجام رژیم مناسب خود باید صبر و حوصله فراوان داشت و گفته های پزشک متخصص تغذیه را به خوبی انجام داد.

اصول رژیم درمانی 

رژیم درمانی نه تنها برای چاقی و کاهش وزن بلکه برای سلامت عمومی بدن نیز استفاده می شود. به طور کلی ، با درمان بسیاری از مشکلات داخلی بدن ، می توان تأثیر زیادی در درمان مشکلات جسمی مشاهده کرد. عمده مشکلات حاد و مزمن افراد به دلیل تغذیه ناسالم و نامناسب است. چرا باید از رژیم درمانی استفاده کنیم ؟

 

مزایای رژیم درمانی 

 • مطابقت با سبک زندگی هر فرد
 • عدم استفاده از رژیم های سخت و گرسنگی طولانی مدت
 • کاهش وزن بدون عوارض جانبی
 • هنگام کاهش وزن هیچ گونه افتادگی پوستی وجود ندارد
 • احساس سبکی ، آرامش و افزایش اعتماد به نفس
 • بهبود سایر بیماریهای مرتبط با چاقی یا کاهش وزن
پزشک متخصص رژیم درمانی

کارشناس تغذیه یا رژیم درمانی کیست ؟

کارشناس رژیم درمانی یا تغذیه فردی متخصص در رژیم ها و مراقبت های تغذیه ای است. متخصص تغذیه از علم و اصول تغذیه انسان برای درک ارتباط بین غذا و سلامتی و انتخاب رژیم غذایی مناسب برای دستیابی و حفظ سلامتی و پیشگیری و درمان بیماری ها استفاده می کند.

کارشناسان تغذیه در زمینه های مختلفی مانند سلامت بالینی و عمومی ، خدمات تغذیه ، مدیریت ، مشاوره ، تحقیق یا آموزش فعالیت دارند. با این حال ، اکثر متخصصان و کارشناسان تغذیه پزشکانی هستند که در بیمارستان ها ، خانه های سالمندان و سایر مراکز بهداشتی ، موسسات یا واحدهای تخصصی کار می کنند.

دکتر مینا رضایی نیز یکی از بهترین کارشناسان تغذیه و رژیم درمانی با تخصص کافی و دلسوزانه در راستای ارائه خدمات اصولی رژیم درمانی گام برمیدارد.