آموزش سلامت سوشانس

آموزش سلامت سوشانس 

سلامت احساسی

هفت بعد سوشانس

سلامت معنوی

سلامت فیزیکی

سلامت احساسی

سلامت عقلانی

سلامت معنوی

سلامت شغلی

سلامت اجتماعی

سلامت زیست محیطی

سوشانس به عنوان یک شرکت تحقیق و توسعه، در زمینه تحقیق و آموزش هفت بعد سلامت فعالیت می‌کند و قصد دارد با طرح‌های اجرایی خود در زمینه صلح و سلامت انسان و محیط‌زیست و با عزمی راسخ، در مسیر اهداف توسعه پایدار در جهت توسعه و تعالی کشور به پیش رود. همچنین اقدام به برگزاری سفرهای سلامت نموده تا مردم را با مسیر صلح و سلامت آشنا نماید. سوشانس بر اساس اهداف سازمان جهانی بهداشت در هفت حوزه سلامت تدوین شده است که به شرح زیر می‌باشد:

سلامت فیزیکی

سلامت فیزیکی، سبک زندگی سالم برای عملکرد بهینه جسم است که شامل تغذیه مناسب، فعالیت بدنی و خواب منظم و کافی می‌باشد. تقویت سلامت فیزیکی نیازمند اتخاذ عادات سالم و چکاپ‌های پزشکی به صورت دوره‌ای است. یکی از مشکلات مهم مربوط به سلامت فیزیکی، چاقی و اضافه وزن است که می‌تواند به مسائلی چون بیماری‌های قلبی، سکته، دیابت نوع 2 و حتی برخی سرطان‌ها منجر گردد. بنابراین توجه به تندرستی فیزیکی در زندگی بسیار ضروری است.

سلامت احساسی

سلامت احساسی یا عاطفی، تمرکز بر نگرش مثبت یا مثبت‌اندیشی، خوش‌بینی و امید به آینده و فرهنگ شکرگزاری است. توانایی مدیریت احساسات و تمرکز بر توانمندی‌های شخصیتی بخش مهمی از سلامت احساسی ما را تشکیل می‌دهد. یک فرد سالم تصویر مثبتی از خویشتن دارد، از سطح مطلوبی از شادی و رضایت از زندگی برخوردار است و حس خوب و مثبتی نسبت به خود و زندگی خویش دارد.

سلامت عقلانی

سلامت عقلانی، آموزش صحیح طرز تفکر و چارچوب ذهنی (mindset) از ثابت به رشدیافته جهت پرورش خلاقیت و شکوفا شدن افراد جامعه می‌باشد. افکار ما، رفتار و تصمیم‌های ما را شکل می‌دهد و بر زندگی ما تاثیر می‌گذارد، بنابراین یک فرد سالم بر افکار مثبت تمرکز می‌کند. همچنین یک شخص دارای سلامت عقلانی به گسترش دانش و مهارت‌های خود و آموزش آنها به دیگران تمایل داشته و از چالش‌ها و فرصت‌ها برای بهتر شدن استفاده می‌کند

سلامت معنوی

سلامت معنوی شامل جستجوی معنا و هدف و ارزشمندی زندگی است و تکیه بر قدرت برتر، افزایش اعتقاد و باور و در نهایت مثمر ثمر بودن برای خلق خدا می‌باشد. این بعد از سلامت دربردارنده‌ی ارزش‌ها و باورهایی است که در زندگی ما هدفی ایجاد می‌کنند. فرد دارای سلامت معنوی تلاش می‌کند به یک حالت هارمونی و تعادل میان درون خود و جهان برسد و از خود سوال‌هایی را چون «من که هستم» و «چرا به این دنیا آمدم» می‌پرسد.

سلامت شغلی

در سلامت شغلی، تمرکز بر «آموزش و مدیرت و برنامه‌ریزی» منابع انسانی و پرورش استعدادهای افراد، خلاقیت و شکوفایی آنهاست. فردی که سلامت شغلی دارد، از خلاقیت و تفکر نقادانه برای شغل خود بهره برده، در محیط کاری سالم و ایمن فعالیت می کند، با همکاران خود ارتباط مناسب دارد و از توانایی مدیریت استرس برخوردار است. چنین فردی از استعدادها و مهارت‌های خود در راستای شغلی بهره می‌جوید که برای وی رضایت‌بخش است و با ارزش‌ها، باورها، شخصیت و علایق شخصی وی هماهنگ می‌باشد

سلامت اجتماعی

سلامت اجتماعی به توانایی برقراری و حفظ روابط مثبت با دیگران از جمله خانواده، دوستان و همکاران اطلاق می‌شود و شامل پرورش و تعامل روابط انسانی با خود و دیگران بر اساس اندیشه‌های بشردوستانه (عشق، محبت، وفاداری، صمیمیت، صداقت، شجاعت، مسئولیت‌پذیری و درایت) است. در سلامت اجتماعی، توانایی انتقال احساسات، همدلی و آشنایی با فرهنگ‌های گوناگون دارای اهمیت است.

سلامت زیست محیطی

سلامت زیست‌محیطی شامل ارتباط دوستانه انسان با محیط زیست (آب، خاک، هوا و طبیعت) است. یک فرد سالم تلاش می‌کند بین نیازهای انسانی و نیازهای زیست‌محیطی تعادل برقرار کرده و با اتخاذ سبک زندگی مطلوب، هارمونی با زمین را به حداکثر و آسیب به محیط را به حداقل برساند. بنابراین در شرایطی که محیط زیست دچار آسیب جدی است، باید آگاهی خود را بالا برده و در نگهداری و حفظ محیط زندگی خویش کوشا باشیم تا به توسعه‌ای پایدار دست یابیم.

0 تومان
پکیج

سلامت سوشانس

رزرو نوبت

قرارهای مراقبتهای اولیه و برخی از تخصصها