اصفهان، خیابان مرداویج، ابتدای خیابان رسالت، ساختمان مرداویج، طبقه‌ی ۶

میکرونیدلینگ پوست روشی مؤثر برای ترمیم پوست

logodark

فهرست مطالب

برای ازبین بردن جای جوش و جای زخم روش‌های بسیاری وجود دارد. اما آنچه تاکنون بسیار نتیجه‌بخش بوده است، استفاده از میکرونیدلینگ برای این کار است. خاصیت این روش این است که با تحریک کلاژن باعث ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده و جوانسازی پوست خواهد شد. در زبان انگلیسی نیدل به معنای سوزن و میکرو به‌معنای کوچک است. از این معنا متوجه می‌شویم که این کار با وارد کردن سوزن‌هایی ریز به سطح پوست انجام می‌شود. این سوزن‌ها به عمق پوست نرفته و با عصب‌ها برخورد نمی‌کنند؛ به‌همین دلیل این روش دردناک و اذیت‌کننده نیست.

کاربردهای میکرونیدلینگ

  • کاهش چین و چروک پوست با بازسازی رشته‌های کلاژن و الاستین
  • کاهش جای زخم با تحریک فرایند طبیعی بهبود زخم
  • کاهش لک سوختگی با تحریک کلاژن‌سازی در پوست و فرایند طبیعی بهبود سوختگی
  • کاهش تیرگی و لکه‌های پوست و روشن‌تر کردن لک‌ها با بازسازی سلول‌های سطحی پوست
  • سفت کردن پوست
  • کاهش آکنه‌های پوستی

نحوه‌ی اثربخشی این روش

پوست ما مانند دیگر بخش‌های بدن همواره سعی در بازسازی آسیب‌های خود دارد اما این بازسازی نیازمند گذر زمان نسبتاً زیادی‌ست. با استفاده از روش میکرونیدلینگ این روند تحریک شده و فرایند بازسازی پوست سریع‌تر انجام می‌گیرد. علاوه‌بر این تحریک مکانیکال مواد مغذی و موردنیاز پوست هم به آن نفوذ پیدا کرده و به سفت شدن پوست و درمان آسیب‌های پوستی کمک می‌کند.

درواقع میکرونیدلینگ به دو صورت دستی و با دستگاه انجام می‌شود. در هر دو روش با استفاده از سوزن‌های بسیار بسیار ظریف و استریل‌شده روزنه‌ یا میکروکانال‌هایی روی پوست ایجاد می‌کند تا جذب مواد ضروری برای درمان آسان‌تر و عمیق‌تر انجام شود. وقتی سوزن‌ها به پوست وارد می‌شوند بدن احساس خطر کرده و سیستم ایمنی آن فعال می‌شود. فعالیت سیستم ایمنی بدن به افزایش ضخامت لایه اول پوست (اپیدرم) و یا انتشار فاکتورهای رشد و تولید رشته‌های کلاژن و الاستین کمک می‌کند.

مزایای میکرونیدلینگ

  • در این روش عناصر بیرونی به بهبود وضعیت پوست کمک نمی‌کنند بلکه این فعالیت طبیعی بدن خود فرد است که در این روش به درمان کمک می‌کند.
  • این روش اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه است.
  • پس از انجام این کار نیاز به گذراندن دوران نقاهت ندارید.
  • درمان با استفاده این روش نتیجه دهی سریع دارد

فواید میکرونیدلینگ بسیار زیاد است. مهمترین مزیت میکرونیدلینگ و میکرو صورت، استفاده از فرآیندهای ترمیم طبیعی خود بدن جهت درمان عملکرد و ساختار پوست است. میکرونیدلینگ برای جای جوش نیز طرفداران بسیاری دارد. پروسه درمان در این روش استفاده از تحریک مکانیکال پوست است که چندان تهاجمی نیست. از مزایای این روش، ترمیم سریع پوست پس از انجام است. همچنین بیمار مجبور به استراحت در منزل نیست و به راحتی می تواند فعالیت های روزانه خودش را انجام دهد. شما می توانید پس از اینکه درمان را با میکرونیدلینگ انجام دادید شاهد بهبودی پوست باشید پس از مدت زمان کمی این تغییرات را خواهید دید. مزیت دیگر این روش این است که هیچ گونه جای زخم بر روی پوست باقی نمی ماند حتی برای مدت کوتاه.

بر خلاف بیشتر روشهای درمانی در این روش اپیدرم پوست فقط بازسازی و ترمیم میشود. پوست به هیچ وجه تخریب نخواهد شد. میکرونیدلینگ کاملا بدون درد و فاقد عوارض جانبی است. مراقبت بعد از ميكرونيدلينگ نیز بسیار ساده می باشد. جالب است بدانید نظر کسانی که میکرونیدلینگ انجام داده اند همیشه مثبت بوده است.

0 +
خدمات
0 +
دستگاه
0 +
مراجعه کننده
0 %
رضایت

دیگر خدمات دکتر مینا

کاشت نخ لیفت و نخ جوانساز

افراد مناسب جهت جوانسازی پوست با نخ جوانسازی صورت با نخ سیلوئت برای زنان و مردانی در دسترس

بوتاکس مو چیست و چه مزایایی دارد؟

موی سر هم مثل صورت به بوتاکس نیاز دارد! چرا؟ زیرا با مرور زمان و شرایطی مانند آلودگی‌ها

پیلینگ پوست چیست و چه مزایایی دارد؟

پیلینگ پوست که در زبان انگلیسی معنای پوست کندن یا پوست انداختن دارد یکی از خدمات کلینیک‌های زیبایی

فرم دریافت مشاوره

تکمیل این فرم در دادن مشاوره بهتر به شما کمک می‌کند.

دکتر مینا رضایی