اصفهان، خیابان مرداویج، ابتدای خیابان رسالت، ساختمان مرداویج، طبقه‌ی ۶

اسیدتراپی پوست چیست و چه کاربردهایی دارد؟

logodark

فهرست مطالب

اسید فقط همان ماده‌ی ترسناکی که همه آن را می‌شناسیم نیست. اسید انواع و غلظت‌های مختلفی دارد که انواعی از آن اتفاقاً برای پوست هم مفید است. اسیدتراپی یکی از جدیدترین روش‌های درمانی و مراقبتی پوست است که برای از بین بردن آکنه، چین و چروک، لکه‌های پیری و جای زخم مورداستفاده قرار می‌گیرد.

اگر ترکیبات روی محصولات مراقبتی پوست را ببینید، می‌توانید بر روی برخی از آنها وجود نوعی از اسید را که برای پوست مفید است، ببینید. در ادامه شما را با انواع اسید و خواصی که دارند آشنا می‌کنیم.

مزایای اسیدتراپی پوست

هر نوع از اسید برای انواع خاصی از مشکلات پوستی مورداستفاده قرار می‌گیرد. اما به‌طورکلی اسیدها به این موارد کمک می‌کنند:

  • لایه‌برداری پوست
  • تمیز نگه داشتن منافذ
  • کاهش آکنه
  • درمان جای جوش
  • یکدست کردن رنگ پوست
  • شفاف کردن پوست
  • درمان ملاسما
  • درمان لکه های کهن سالی
  • ضد پیری و کاهش خطوط ریز
  • روشن شدن پوست

انواع مختلف اسید و کاربردهای آن برای پوست

به‌طورکلی ما دو نوع اسید داریم؛ AHA و BHA؛ AHA محلول در آب هستند و بیشتر بر روی سطح پوست تأثیر می‌گذارند و BHA عمیقاً در منافذ مسدودشده نفوذ می‌کنند و بنابراین در درمان و پیشگیری از آکنه مفید هستند. ازطرفی لایه‌برداری اسیدی AHA یون‌های کلسیم را در پوست کاهش می‌دهد و باعث ریزش سلول‌های سطح پوست خواهد شد. برای اسیدتراپی پوست قدرت لایه‌برداری و پاکسازی در این گروه بیشتر است و برای جوانسازی و پیشگیری از پیری پوست مناسب‌تر است. ولی لایه‌برداری BHA دارای خاصیت ضد باکتری است و برای پوست‌های حساس مناسب‌تر است و دوام پوست در برابر اشعه ماورابنفش را افزایش می‌دهد و برای پوست‌‌های آکنه‌دار مناسب‌تر است.

اسیدکاربرد
اسید لاکتیکاز شیر و سایر منابع گیاهی جایگزین تهیه شده و خاصیت نرم‌کنندگی و آبرسانی دارد.
اسید سیتریکاین اسید از انواع مرکبات برای لایه‌برداری و از بین بردن سلول‌های مرده پوست بسیار مؤثر است.
اسید گلیکولیکاین اسید از عصاره نیشکر گرفته شده و برای پاکسازی پوست از سلول‌های مرده، از بین بردن خطوط ریز و چروک، منافذ باز پوست، آکنه استفاده می‌شود.
اسید مالیکاین اسید سبک با ترکیب سایر لایه‌بردار برای روشن شدن پوست، از بین بردن لکه‌های تیره و یکدست کردن پوست مؤثر است و رطوبت‌رسانی فوق‌العاده‌ای برای پوست دارد.
سالیسیلیک اسیداین نوع اسید از گیاه بید گرفته شده است و سلول‌های مرده‌ی پوست را به‌صورت ریشه‌ای پاک می‌کند. همچنین برای پوست‌های ترک‌خورده و چرب بسیار مناسب است.
اسیدهای پرکاربرد برای مراقبت‌های پوستی
اسیدکاربرد
اسیدهای لاکتیک، سیتریک، مالیک و تارتاریکبرای یکدست و روشن کردن رنگ پوست و آبرسانی و درمان پوست آسیب‌دیده به‌خاطر نور خورشید استفاده می‌شود.
اسید فرولیکیک ماده‌ی آنتی‌اکسیدانی‌ست که بیشتر در ترکیب با ویتامین‌های C و E در سرم‌ها استفاده می‌شود. این اسید از اثرات رادیکال‌های آزاد مضر تولید شده توسط اشعه ماورابنفش استفاده می‌شود.
اسید لیپوئیکاین اسید مزایای ضدپیری و کاهش چروک دارد.
تری کلرواستیک اسیدبرای لایه‌برداری استفاده می‌شود و به‌ویژه برای کاهش جای زخم‌ها کاربرد دارد.
اسید آلگورونیکاین اسید مزایای ضدپیری و کاهش چروک دارد اما تحقیقات راجع‌به آن هنوز ادامه دارد.
اسیدهای کم‌کاربردتر برای مراقبت‌های پوستی

نگران اینکه کدام یک از انواع اسید را برای پوستتان انتخاب کنید، نباشید. بیوتی‌تراپیست یا پزشک شما را در انتخاب بهترین نوع برای اسیدتراپی پوست کمک می‌کنند. آنها با درنظر گرفتن شرایط شما و مشکلات پوستی‌تان بهترین درمان را به شما پیشنهاد کرده و برایتان انجام می‌دهند.

عوارض اسیدتراپی

در انتخاب کلینیک زیبایی خود برای انجام این خدمت پوستی دقت کنید. زیرا استفاده از مواد اشتباه باعث می‌شود که لایه‌برداری از پوستتان به‌شکل اشتباه انجام شده و پوستتان نازک شود. در نتیجه حساس‌ شده و ممکن است به نور و سایر محرک‌ها واکنش زیادی نشان دهد.

اسیدتراپی پوست را در خانه انجام ندهید

استفاده از مواد اسیدی نیازمند داشتن مهارت‌ها و دانشی است که همه‌ی افراد ندارند. علاوه‌بر آن تجربه‌‌ای که برای انجام این کار نیاز است را هم به‌راحتی نمی‌توان کسب کرد. لایه‌برداری با اسید ممکن است باعث حس سوزش و سوزن‌سوزن شدن پوست شود. یا حتی بدتر از آن احتمال ایجاد سوختگی روی پوست است و به‌گفته‌ی دکتر لنسر این خطر بسیار جدی است و ممکن است اثر آن هیچگاه از بین نرود.

اسیدتراپی پوست
0 +
خدمات
0 +
دستگاه
0 +
مراجعه کننده
0 %
رضایت

دیگر خدمات دکتر مینا

کاشت نخ لیفت و نخ جوانساز

افراد مناسب جهت جوانسازی پوست با نخ جوانسازی صورت با نخ سیلوئت برای زنان و مردانی در دسترس

بوتاکس مو چیست و چه مزایایی دارد؟

موی سر هم مثل صورت به بوتاکس نیاز دارد! چرا؟ زیرا با مرور زمان و شرایطی مانند آلودگی‌ها

پیلینگ پوست چیست و چه مزایایی دارد؟

پیلینگ پوست که در زبان انگلیسی معنای پوست کندن یا پوست انداختن دارد یکی از خدمات کلینیک‌های زیبایی

فرم دریافت مشاوره

تکمیل این فرم در دادن مشاوره بهتر به شما کمک می‌کند.

دکتر مینا رضایی